Archiv aktualit

« 1 2 3 4 70 138 207 275 »
Zpráva 20. 9. 2022

Výprava pod stany - Ahoj kluci, je tu podzim a s ním ještě zbytky slunečního tepla, a proto je tu pro vás vícedenní výprava pod stany. Tentokrát se vydáme na Farskou louku a skrz Jizerské hory. Cesta samozřejmě nebude náročná, v sobotu dokonce zanecháme batohy i se stany na louce a projdeme se po Jizerkách na lehko. Tak dorazte, ať si můžeme užít her, dobrodružství a času spolu s kamarády :)

Zpráva 13. 9. 2022

Výprava do okolí Skalního města - Ahoj kluci! Po parádním zahájení nového školního roku tradiční výpravou na Smrk jsme pro vás připravili další suprovou akci. Vydáme se do okolí Skalního města mezi Sedmihorkami a Hrubou Skálou, kde nás čeká trasa plná krásné přírody, zábavy a dobrodružství. Zároveň na nás čeká nelehký výběr budoucí hlavy Velké Británie. Jste připraveni státi se novým vedením tohoto království? Věříme, že to dáte. Budeme se moc těšit!

Zpráva 25. 8. 2022

Hlásínek září 2022 - Blíží se nám nový školní rok a za pár dní nás čeká i naše první výprava na Smrk. A k tomu patří i nový Hlásínek, kde nejdete všechny důležité informace, tak se na něj podívejte. Zároveň vám počátkem příštího týdne dorazí Hlásínek spolu s rozpisem akcí i poštou.

Zpráva 25. 8. 2022

Výpravu na Smrk - Jaký by to byl začátek nového skautského roku bez tradiční výpravy na Smrk… Myslím, že řada z nás si ho už ani jinak představit nedokáže! Proto vás zveme na tuto výpravu, jejíž tradice sahá hluboko do minulosti celého střediska. Naše kroky budou směřovat přes nejvyšší horu české strany Jizerských hor – Smrk. Součástí této výpravy je již po mnoho let také soutěž, která se týká našeho oddílového platidla – tzv. Mustangů. Na vrcholu Smrku se účastníci akce mohou zapojit do soutěže o 1. Mustang roku, a to splněním určitého úkolu. Jeho znění pro letošní rok naleznete o několik řádků níže. Tato výprava patří z hlediska délky trasy k těm náročnějším. Proto jsme se ji rozhodli rozdělit na delší a kratší variantu. Nováčci, mladší členové a rovněž ti, kteří se nebudou na delší variantu cítit, půjdou kratší trasu směřující do Bílého Potoka. Odtud se přepraví vlakem do Liberce s příjezdem na vlakové nádraží v 17:24. Především starší členové oddílu vyrazí pěšky až do Liberce s předpokládaným návratem mezi 19 - 20 hod. do Lidových sadů. Čas návratu pěší skupiny berte, prosím, pouze jako orientační. Je možné, že se třeba o půl hodinku zpozdíme. Vše bude záviset především na rychlosti naší chůze. Dohoda o způsobu návratu dětí proběhne během ranního srazu na nádraží ČD. Pokud svou ratolest na nádraží nedoprovodíte, předem se, prosím, dohodněte, kterou variantu návratu zvolíte. Velice děkujeme.

Zpráva 26. 6. 2022

Tábor 2022 – pozvánka pro rodiče - Vážení rodiče, konečně po dvouleté nucené pauze Vás opětovně rádi zveme v rámci návštěvního dne pro rodiče na náš tábor. Sraz bude u kapličky ve vesnici Vápno za Českým Dubem. Zde na Vás budeme čekat a dovedeme Vás dolů na louku. Můžete dorazit i sami mezi cca 14 a 15 hodinou. Své auto ponechte, prosím, nad údolím, kde je možné zaparkovat přímo u kapličky – počet míst je však značně omezen. Pokud se ke kapličce nevejdete, využijte velké parkoviště v obci Hlavice – viz přiložený odkaz na mapu s vyznačenými místy: https://mapy.cz/s/pojukejuna Pokud byste potřebovali nutně sjet na přední louku (např. kočárek apod.), domluvíme se individuálně. Nově jezdí do Vápna v sobotu i bus. Do cca 17 hod necháme program spíše volný s tím, že by Vám kluci ukázali, jak táboříme a měli jste čas si s nimi popovídat. Následně pro Vás bude připraven dobrovolný společný program, kterého se budete moci účastnit (konec 19:30). Večer se můžete zúčastnit táborového ohně (cca od 21:30), který bývá vždy velice pěkným zážitkem. Po jeho skončení lze na našem tábořišti i přespat – doporučujeme vlastní stan, ale nabídneme Vám i jedno velké volné teepee, kde se bude dát přenocovat (jen na zemi). Prosíme Vás o nahlášení Vaší účasti a její plánované délky z důvodu požadavků na kuchyň – rádi Vás pozveme na táborovou svačinu i večeři. Předpokládáme, že dětem přivezete dobroty, doporučujeme však v rozumném množství. Budete-li mít tu možnost, oceníme např. upečenou buchtu nebo koláč do společné kuchyně, na kterém by si mohl pochutnat celý tábor. Budeme se na Vás těšit!