Aktuality

Zpráva 17. 9. 2019

Vícedenní výprava pod stany - Ahoj kluci, září je v našem oddíle nedílně spojeno se začátkem skautského roku. Po dvou měsících prázdnin se opět rozjíždí naše oddílová činnost, kterou si jistě všichni užíváte plnými doušky. Září by však nebylo úplné, kdybychom na jeho konci nesbalili batohy a nevyrazili na víkend do přírody jako správní zálesáci! Jedná se o výpravu s neobyčejným kouzlem, ve kterém se mísí dozvuky léta a lehké tóny nadcházejícího podzimu. Naše kroky budou tentokrát směřovat do lesů a luk v okolí Křižan a Zdislavy. Útočiště nám po dvě víkendové noci poskytnou naše oddílové stany a jídlo si společnými silami připravíme na ohni. A to všechno s partou dobrých kamarádů po boku. Věřím, že si tento výjimečný víkend necháte ujít a v pátek odpoledne s námi vyrazíte vstříc novému dobrodružství!

Zpráva 15. 9. 2019

Výprava za záhadou stezky ztracených - Ahoj kluci. Čeká nás první samostatná výprava v tomto školním roce a my se společně vydáme na cestu za záhadou stezky ztracených, která se nachází mezi Maliníkem a Harcovem. Cesta však bude obtížná a plná nástrah, proto doufáme, že se uvidíme v co největším počtu, abychom mohli čelit všem překážkám bez problémů a zdárně překonali celou cestu ve zdraví. Počasí nám dle předpovědi bude přát a společně přijdeme záhadě jistě na kloub.

Zpráva 24. 8. 2019

Výprava na Smrk - Tímto vás zveme na naši tradiční zahajovací výpravu. Vyrazíme na Smrk, nejvyšší horu české strany Jizerek a potkáme se tam s celým střediskem. Tato výprava má své tradice a jednou z nich je soutěž o první Mustang roku. Letos proběhne menší změna, ale vše se dozvíte na místě. Je to první výprava v roce a patří k těm náročnějším. Rozdělíme se tedy na dvě skupiny. Mladší členové, nováčci a ti, co nebudou mít zájem o delší trasu, vyrazí z vrcholku Smrku do Bílého Potoka. Odtud pojedou vlakem a dorazí do Liberce v 17:24. Převážně starší členové oddílu vyrazí pěšky až do Liberce a jejich návrat se dá očekávat mezi 19 a 20 hodinou do Lidových sadů. Tento čas je pouze orientační a můžeme se o něco zpozdit. Ráno si na srazu upřesníme, kdo vyrazí delší trasou. V případě, že vás rodiče na nádraží nedoprovodí, ať se s námi, prosím, předem domluví, kterou variantou trasy vyrazíte zpět. Děkujeme.

Zpráva 22. 8. 2019

Hlásínek na září 2019 - První zářijový Hlásínek si již můžete pročíst na našem webu, tak neváhejte...

Zpráva 20. 8. 2019

Červnové akce jsou již v kronice - Připomeňte si, co jsme si užili na výpravách a schůzkách v červnu. A kronika z tábora je již v přípravě.

Zpráva 8. 8. 2019

Kronika z května je tu - Podívejte se, co jsme si užili na květnových výpravách i schůzkách...

Zpráva 29. 7. 2019

Kronika z Velikonoc - A je to tu - zavzpomínejte, jak jsme společně prožili střediskové Velikonoce a těšte se na fotky z tábora :)

Zpráva 17. 6. 2019

Rodičovský den na táboře - Vážení rodiče, srdečně vás zveme na návštěvní den, který již tradičně pořádáme během našeho letního tábora. Sraz bude u kapličky ve vesnici Vápno za Českým Dubem. Zde na Vás budeme čekat a dovedeme Vás dolů na louku. Na tábořiště můžete dojít i sami na cca 14 hodinu. Pokud se rozhodnete sjet autem z Vápna do údolí, prosíme Vás, abyste zaparkovali na přední louce před brodem a zbytek cesty došli pěšky. Důvodem je velmi špatný stav cesty, která obě louky spojuje. Pokud budete chtít své auto ponechat nad údolím, je možné zaparkovat přímo u kapličky – počet míst je však značně omezen. Pokud se ke kapličce nevejdete, využijte velké parkoviště v obci Hlavice – viz přiložený odkaz na mapu s vyznačenými místy: https://mapy.cz/s/1K51g Mimo odpoledního dobrovolného programu pro Vás budeme mít svačinu a večeři. Večer se můžete zúčastnit našeho táborového ohně (cca od 21:30), který bývá vždy velice pěkným zážitkem. Po jeho skončení lze na našem tábořišti i přespat – budeme mít pro Vás vyhrazené jedno volné tee-pee, ale je potřeba si s sebou vzít vlastní spacák a karimatku – lze v něm spát pouze na zemi. Kdo preferuje soukromí, může si s sebou vzít vlastní stan. Prosíme Vás o nahlášení Vaší účasti a její plánované délky. Předpokládáme, že dětem přivezete dobroty, doporučujeme však v rozumném množství. Budete-li mít tu možnost, oceníme např. upečenou buchtu nebo koláč, na kterém by si mohl pochutnat celý tábor. Budeme se na Vás těšit!

Zpráva 16. 6. 2019

Kronika ze schůzek a VIP akce do Prahy - V kronice již nalezente fotky z hromady dubnových schůzek a z VIP výpravy na neonový minigolf do Prahy, tak koukněte, co jsme spolu zažili.

Zpráva 11. 6. 2019

Pracovní četa 2019 - Ahoj kluci, přípravy pro naše letní táboření jsou v plném proudu a já pevně věřím, že se na tuto velkolepou akci všichni těšíte. Abychom si však mohli užít báječné tři týdny plné pohody v zázemí naší krásné louky, je zapotřebí pro to něco udělat. A tak každoročně poslední víkend před táborem vyrážíme na tzv. „pracovní četu“. Během této akce připravíme naši louku a její okolí pro nadcházející tábor. Když se do toho pustíme s pořádným nasazením, budeme mít na táboře mnohem méně práce a ušetřený čas budeme moci věnovat programu a zábavě! Za účast na této výpravě navíc získáte vyšší sumu Mustangů, což by do našeho bodování mohlo přinést zajímavé změny. Těšíme se na vás!