Aktuality

Zpráva 8. 1. 2019

Hlásínek na leden 2019 - V sekci Hlásínek si již můžete prohlédnout aktuální lednové vydání.

Zpráva 7. 1. 2019

Výprava na lyže do Jizerských hor - Ahoj, kluci! Počasí nám tuto zimu opět přeje, a proto máme zase po téměř roční odmlce úžasnou příležitost prohlédnout si nám velice dobře známé okolí Liberce pod sněhovou peřinou. K dispozici pro vás jako vždy máme varianty sjezdování i běžkování. Bežkaři se letos mohou těšit na jedinečnou trasu ze Smědavy kolem Jizery až k Josefodolské přehradě. Začátečníci se nemusí bát – trasa není nikterak náročná a všichni ji hravě zvládnou. Sjezdaři a „snowboarďáci“ se zase mohou těšit na jim velice dobře známou sjezdovku Severák v Hraběticích, která nabízí jednodušší varianty pro méně zkušené z nás, i dostatečné vyžití pro milovníky rychlé jízdy. Moc se na vás těšíme! POZOR: Sraz sjezdařů a běžkařů je na jiném místě! Návrat je pro obě skupiny již totožný.

Zpráva 27. 12. 2018

Kronika z VIP výpravy 1.12.2018 - Poslední letošní VIP výpravu jsme si užili v libereckém Aquaparku, podívejte se, co jsme zažili ...

Zpráva 26. 12. 2018

Kronika z výpravy 24.11.2018 - V naší kronice můžete zavzpomínat na naší skvělou výpravu do okolí Hanychova a na několik předcházejících schůzek.

Zpráva 24. 12. 2018

Nejlepší fotky roku 2018 - Připravili jsme pro vás v kronice výběr nejlepších fotek roku 2018 - určitě se podívejte a zavzpomínejte, jaké super akce jsme spolu za poslední rok prožili, je to fakt paráda...

Zpráva 11. 12. 2018

Kronika z výpravy 10.11.2018 - A máme tu kroniku z výpravy s názvem Spaste svoje duše, tak se podívejte, co báječného jsme zažili...

Zpráva 5. 12. 2018

Hlásínek na prosinec 2018 - V sekci Hlásínek si již můžete prohlédnout aktuální prosincové vydání.

Zpráva 4. 12. 2018

Vánoční výprava - Ahoj kluci, hned na začátku prosince jsme měli jedinečnou příležitost sledovat, jak naše krajina postupně mění svou tvář díky nadílce prvních sněhových vloček. Jsem přesvědčen, že tento pohled v nás všech vyvolal nejen pocit radosti, ale také uvědomění, že příchod jednoho z nejkrásnějších svátků v roce se již nezadržitelně blíží. Hovořím o Vánocích, jejichž kouzlo spočívá především v tom, že je zpravidla trávíme po boku svých nejbližších. Na tento důležitý fakt nezapomínáme ani my, kamarádi z 27. oddílu skautů, kteří se již řadu let v polovině prosince schází, aby společně oslavili svátky pohody, klidu a míru. V letošním roce se opět vydáme do horské chaty v Janově nad Nisou, kde strávíme víkend plný pravé vánoční atmosféry. Můžete se těšit na zábavný program, tradiční vánoční zvyky a samozřejmě i na slavnostní štědrovečerní večeři, které se pravidelně účastní i starší členové našeho oddílu. Pevně věříme, že se nás na této výpravě sejde co možná nejvíce, aby za štědrovečerní stůl zasedla co nejpočetnější „rodina“ 27. oddílu skautů. Těšíme se na vás!

Zpráva 26. 11. 2018

VIP výprava do Aquaparku - Ahoj kluci. Po nějaké době opět nastává ten dlouho očekávaný čas. Je tu nový měsíc a spolu s ním přichází i další VIP akce. Tentokrát se vydáme do Aquaparku a užijeme si tam notnou dávku zábavy. Můžete se těšit na tobogány nebo na pozoruhodně vyzdobené okolí, které nabízí pohled na zatopené jeskyně a mnoho dalšího. Budeme se na vás těšit!

Zpráva 19. 11. 2018

Brigáda pro rodiče - prosba o pomoc - Vážení rodiče, náš oddíl se na Vás obrací s prosbou o pomoc během akce, jejímž cílem je doplnit střediskové zásoby tyčí, ze kterých během tábora stavíme stany tee-pee. Tyto tyče v podstatě tvoří základ našeho třítýdenního táborového bydlení, bez něhož bychom si náš letní tábor mohli jen stěží představit. Kácení nových tyčí proběhlo minulý víkend nedaleko Petrovic u Jablonného v Podještědí. Nyní bude zapotřebí je ještě přemístit na místo, ze kterého je může odvézt těžká technika na naše tábořiště ve Vápně. Tuto akci jsme vzhledem k horšícímu se počasí byli nuceni naplánovat na nejbližší možný termín - tedy neděli 25. 11. 2018. Zároveň s tím bychom se vám chtěli velice omluvit, že vás o této akci informujeme na poslední chvíli. Pokud se nás však v neděli sejde dostatek, nemělo by samotné přenášení trvat déle jak dvě hodiny. Předem Vám děkujeme za vaši ochotu a pomoc.