Aktuality

Zpráva 23. 6. 2018

Rodičovský den na táboře - Vážení rodiče, srdečně vás zveme na oficiální návštěvní den, který již tradičně pořádáme během našeho letního tábora na tábořišti nedaleko vesnice Vápno za Českým Dubem. Jsme vždy moc rádi, když se na táboře společně setkáme a zabavíme se něčím zcela nevšedním – i letos pro Vás máme připravený zajímavý program. Sraz bude u kapličky ve vesnici Vápno. Zde na Vás bude čekat někdo z našeho tábora, který Vás dovede k nám dolů na louku. V případě, že cestu na naše tábořiště již znáte, můžete tam dojít sami kolem 14:00. Pokud se rozhodnete sjet autem z Vápna do údolí, což vzhledem k náročnému terénu příliš nedoporučujeme, prosíme vás, abyste zaparkovali na přední louce před brodem a zbytek cesty došli pěšky. Důvodem je velmi špatný stav cesty, která obě louky spojuje. Velice děkujeme. Pokud budete chtít své auto ponechat nad údolím, je možné zaparkovat přímo u kapličky - zde je však počet možných míst značně omezen. Jelikož návštěvní den pro rodiče plánuje i holčičí oddíl, může se stát, že ve Vápně nebude dostatek parkovacích míst. V takovém případě využijte velké parkoviště na začátku obce Hlavice, která je od Vápna vzdálena přibližně 0,5 km. Pro lepší orientaci přikládáme odkaz na internetové mapy, kde jsou všechna výše popsaná místa vyznačena: https://mapy.cz/s/1K51g. Během odpoledne pro Vás bude připraven společný program s dětmi, kterého se můžete dobrovolně zúčastnit. Rovněž vám nabídneme svačinu a večeři. Kdo bude mít zájem, může se večer (cca od 21:30) zúčastnit i našeho táborového ohně, který bývá vždy velice pěkným zážitkem. Po jeho skončení lze na našem tábořišti i přespat. K tomuto účelu Vám rádi nabídneme jedno volné tee-pee, ale je potřeba si s sebou vzít vlastní spacák a karimatku, neboť se v něm dá spát pouze na zemi. Kdo preferuje soukromí, může si s sebou vzít vlastní stan. Nejen z tohoto důvodu bychom Vás poprosili, abyste Zipovi potvrdili do začátku tábora svou účast a plánovanou délku pobytu u nás na táboře. Předpokládáme, že dětem přivezete nějaké sladkosti, doporučujeme však v rozumném množství. Budete-li mít tu možnost, určitě oceníme, když šikovné maminky upečou např. buchtu nebo koláč, na kterém by si mohl pochutnat celý tábor. Budeme se na Vás těšit!

Zpráva 12. 6. 2018

Pracovní četa - prosba na rodiče - Dobrý den, rádi bychom Vás, rodiče našich členů, touto formou poprosili o pomoc na předtáborové pracovní četě, kde budeme společnými silami připravovat co nejvhodnější podmínky pro naše letní táboření. Hlavním cílem pracovní čety je vytvořit materiál pro stavění postelí, částečně realizovat některé táborové stavby či shrabat posekané louky. Budeme se na Vás moc těšit a předem Vám velmi děkujeme za ochotu a investovaný čas.

Zpráva 12. 6. 2018

Pracovní četa 2018 - Ahoj kluci, přípravy pro naše letní táboření jsou v plném proudu a já pevně věřím, že se na tuto velkolepou akci všichni těšíte. Abychom si však mohli užít báječné tři týdny plné pohody v zázemí naší krásné louky, je zapotřebí pro to něco udělat. A tak každoročně poslední víkend před táborem vyrážíme na tzv. „pracovní četu“. Během této akce připravíme naši louku a její okolí pro nadcházející tábor. Když se do toho pustíme s pořádným nasazením, budeme mít na táboře mnohem méně práce a ušetřený čas budeme moci věnovat programu a zábavě! Za účast na této výpravě navíc získáte vyšší sumu Mustangů, což by do našeho bodování mohlo přinést zajímavé změny. Těšíme se na vás!

Zpráva 6. 6. 2018

Hlásínek na červen 2018 - Červnový Hlásínek včetně táborové přílohy již naleznete na našem webu, tak se podívejte...

Zpráva 4. 6. 2018

VIP výprava na Safari - Čeká nás poslední letošní VIP výprava a jsem přesvědčen, že ji si ji parádně užijeme. Tentokrát se vydáme na dalekou cestu do Dvora Králové, kde navštívíme místní ZOO i zdejší pověstné Safari a to nejen to lví. Čeká nás projížďka mezi antilopami losími, koňskými, voduškami, stády zeber, pakoňů a watusi pasoucími se na velkých loukách, uvidíme i pelikány plující na hladině vodní nádrže nebo čtveřici pštrosů a spoustu dalšího. Samotná ZOO nám však poskytne i řadu dalších možností, jak si užít tuto akci v podobě lanových hradů a různých dalších atrakcí. Máme se na co těšit!

Zpráva 29. 5. 2018

Slaňovací výprava 2. 6. 2018 - Nazdar kluci! Už dlouho vám slibujeme, že budete mít možnost si splnit tento povinný úkol ve Stezce a konečně nastal ten pravý čas. V sobotu vyrazíme na skálu v okolí Ještědu a samozřejmě nejen tam! Tak si držme palce, ať nám počasí vydrží a my se na vás budeme těšit :)

Zpráva 20. 5. 2018

Kronika z rádcovské výpravy - V kronice již naleznete fotky z rádcovské výpravy do Skalákovny i předchozí schůzky, tak si to nenechte ujít...

Zpráva 15. 5. 2018

Vícedenní výprava pod bivaky - S radostí vám oznamujeme, že právě vy jste byli, na základě vašich schopností, vybráni k našemu jedinečnému vesmírnému výcviku. Ten vás připraví na misi, již se mohou zúčastnit jen ti nejlepší a nejschopnější z vás. Věřte, že konkurence bude vysoká a že do výcviku budete muset vložit veškeré úsilí, pokud budete chtít uspět! Samotný výcvik proběhne v okolí Cvikova a Zákup. Ačkoliv první disciplíny začnou až v sobotu, je nutné, abyste se na příslušném místě přihlásili již v pátek 25. 5. 2018. Po vašem přihlášení si vás ve Cvikově vyzvedne pověřená osoba, od které se dozvíte podrobnější informace a která vás následně dovede na místo, kde přečkáte svou první noc před samotným výcvikem. Toto je jedinečná životní příležitost, tak ji nepromarněte a přijďte v co největším počtu!

Zpráva 11. 5. 2018

Kronika z VIP akce je již na webu - Kroniku ze skvělé VIP akce i předcházejících schůzek již naleznete v naší kronice, tak se mrkněte, co jsem spolu zažili...

Zpráva 6. 5. 2018

Výprava za záchranou Sychrova - Ahoj, kluci! V sobotu se vydáme na parádní výpravu společně se 13. oddílem vlčat. Oblast kolem Sychrova prý sužuje zlý čaroděj a místní obyvatelé nás velmi prosí o pomoc. Pomůžete nám uspět v tomto neobvyklém dobrodružství? Doufejme, že to nebude tak nebezpečné, jak se zdá. Krásné počasí nám k tomu určitě pomůže, a když zbyde čas, určitě si prohlédneme i zámecké zahrady. Doufám, že vás tam uvidíme co nejvíce.