Aktuality

Zpráva 13. 10. 2019

Vesmírné podzimní prázdniny 2019 - Ahoj kosmonauti, děkuji, že jste přijali výzvu, která bude mít zcela zásadní dopad pro život na naší planetě v podobě, jak ho známe dnes. Čeká na vás nesnadná a velmi nebezpečná cesta pustým vesmírem, který skrývá řadu nebezpečí. Vzhledem k vašim dosavadním zkušenostem pevně věřím, že to dokážete a najdete vhodnou obyvatelnou planetu, která by se mohla stát naším novým domovem. Očekáváme Vás na našem plně a luxusně vybaveném kosmodromu v Nové Pace, kde vše započne. Pro splnění této mise si s sebou nezapomeňte přibalit řádnou dávku odvahy a odhodlání. Pro zvýšení šancí bude potřebné, aby vás dorazilo co nejvíce.
Kvůli přípravám zázemí na vesmírný let potřebujeme nejpozději do středy 23.10.2019 vědět, zda se zúčastníte.

Zpráva 9. 10. 2019

Kronika - výprava na Smrk - A máme tu v Kronice první letošní výpravu na Smrk, tak mrkněte, co jsme spolu užili.

Zpráva 8. 10. 2019

Výprava do divočiny - Ahoj kluci, už v sobotu nás čeká výprava, na které si užijeme jednak spoustu srandy, a na straně druhé taky někomu pomůžeme. Budeme pomáhat na akci Nálet v okolí Lidových sadů se spoustou dalších skautů z Liberce. Čeká nás čištění a uklízení jedné přírodní lokality. A abychom si užili i trochu srandy, tak se poté vydáme prozkoumat okolí. Protože tu již máme podzim, tak nezapomeňte na teplé oblečení, které se však může umazat. :)

Zpráva 2. 10. 2019

Hlásínek na říjen 2019 - Říjnový Hlásínek si již můžete pročíst na našem webu, tak neváhejte...

Zpráva 2. 10. 2019

Kronika - tábor 2019 - A je to tu - kronika z našeho tábora. Zavzpomínejte na krásné chvíle, které jsme společně prožili...

Zpráva 30. 9. 2019

V.I.P. výprava do Šťastné země - Nazdar kluci, tak je to tady! Máme tu konečně první VIP výpravu v tomto školním roce, což samozřejmě znamená, že je vskutku exkluzivní a rozhodně je na co se těšit. Vydáme se totiž do přírodního zábavního parku Šťastná země, který se nachází nedaleko Turnova. Připravit se můžete na trampolíny, lanovky, ZOO nebo třeba lesní geopark. Takže popadněte svoje VIP kartičky a vyražte, ať se nás v sobotu na nádraží sejde co nejvíce.

Zpráva 17. 9. 2019

Vícedenní výprava pod stany - Ahoj kluci, září je v našem oddíle nedílně spojeno se začátkem skautského roku. Po dvou měsících prázdnin se opět rozjíždí naše oddílová činnost, kterou si jistě všichni užíváte plnými doušky. Září by však nebylo úplné, kdybychom na jeho konci nesbalili batohy a nevyrazili na víkend do přírody jako správní zálesáci! Jedná se o výpravu s neobyčejným kouzlem, ve kterém se mísí dozvuky léta a lehké tóny nadcházejícího podzimu. Naše kroky budou tentokrát směřovat do lesů a luk v okolí Křižan a Zdislavy. Útočiště nám po dvě víkendové noci poskytnou naše oddílové stany a jídlo si společnými silami připravíme na ohni. A to všechno s partou dobrých kamarádů po boku. Věřím, že si tento výjimečný víkend necháte ujít a v pátek odpoledne s námi vyrazíte vstříc novému dobrodružství!

Zpráva 15. 9. 2019

Výprava za záhadou stezky ztracených - Ahoj kluci. Čeká nás první samostatná výprava v tomto školním roce a my se společně vydáme na cestu za záhadou stezky ztracených, která se nachází mezi Maliníkem a Harcovem. Cesta však bude obtížná a plná nástrah, proto doufáme, že se uvidíme v co největším počtu, abychom mohli čelit všem překážkám bez problémů a zdárně překonali celou cestu ve zdraví. Počasí nám dle předpovědi bude přát a společně přijdeme záhadě jistě na kloub.

Zpráva 24. 8. 2019

Výprava na Smrk - Tímto vás zveme na naši tradiční zahajovací výpravu. Vyrazíme na Smrk, nejvyšší horu české strany Jizerek a potkáme se tam s celým střediskem. Tato výprava má své tradice a jednou z nich je soutěž o první Mustang roku. Letos proběhne menší změna, ale vše se dozvíte na místě. Je to první výprava v roce a patří k těm náročnějším. Rozdělíme se tedy na dvě skupiny. Mladší členové, nováčci a ti, co nebudou mít zájem o delší trasu, vyrazí z vrcholku Smrku do Bílého Potoka. Odtud pojedou vlakem a dorazí do Liberce v 17:24. Převážně starší členové oddílu vyrazí pěšky až do Liberce a jejich návrat se dá očekávat mezi 19 a 20 hodinou do Lidových sadů. Tento čas je pouze orientační a můžeme se o něco zpozdit. Ráno si na srazu upřesníme, kdo vyrazí delší trasou. V případě, že vás rodiče na nádraží nedoprovodí, ať se s námi, prosím, předem domluví, kterou variantou trasy vyrazíte zpět. Děkujeme.

Zpráva 22. 8. 2019

Hlásínek na září 2019 - První zářijový Hlásínek si již můžete pročíst na našem webu, tak neváhejte...