Aktuality

Zpráva 7. 6. 2023

Hlásínek na červen 2023 s táborovou přílohou - Vychází poslední Hlásínek v tomto školním roce ale o to důležitější. Najdete v něm totiž speciální přílohu, kde se dozvíte vše potřebné o letošním táboře - nejen srazy a návraty, ale také třeba co si s sebou nezapomenout nebo kam vám mohou kamarádi psát dopisy a pohledy. Ale nebudete ochuzeni ani o klasický Hlásínek, kde na vás čeká mnoho informací včetně aktuálního bodování, rozpisu akcí či důležitého Infostánku. Autora velmi zajímavého článku o Linuxu asi uhodnete sami... ano je to Šípek. A připomeneme si i úžasné vítězství naší družiny v krajském kole Svojsíkova závodu a jejich postup do toho celostátního - pogratulujme jim a držme jim palce.

Zpráva 23. 5. 2023

Výprava pod bivaky do Českého ráje - Ahoj kluci, jaro už je v plném proudu a to znamená jediné, čeká nás další vícedenní výprava. Tentokrát se vydáme pod bivaky do CHKO Český ráj na pěknou trasu mezi obcí Žďár a Kněžmost a na cestě nás čeká ohromné množství přírodních krás. Počasí nám snad bude přát a dovolí nám i nějakou tu koupačku, takže si určitě nezapomeňte plavky. Doufáme, že vás přijde co nejvíce a společně si užijeme hezký víkend plný zábavy a mýtického dobrodružství.

Zpráva 17. 5. 2023

Výprava s Vlčaty - Ahoj kluci, venku už chvíli panuje krásné počasí, pojďme jej tudíž řádně využít. Čeká nás společná výprava s oddílem Vlčat a Světlušek. Krom krásné trasy přírodou nás čeká hromada her, a hlavně spousta zábavy, tak neváhejte a pojďte si užít sobotu.

Zpráva 3. 5. 2023

Hlásínek na květen 2023 - Květen se hlásí a s ním i nové číslo Hlásínku. Určitě si ho otevřete neb v něm naleznete záplavu nových zpráv – první informace o táboru, aktuální rozpis akcí, ale i připomenutí k tomu si zkontrolovat skautský kroj. Zajímavé je určitě bodování – jak se vám dařilo, kdo aktuálně vede a že dubnové bodování vyhráli hned tři borci z vás najednou. Neméně zajímavá je i zadní strana, která se věnuje nejen dořešení oné záhadné otázky, co udělá hroznové víno v mikrovlnce, ale i velmi inspirativním článku o Kubismu od Echa. Sami si přečtěte, co jste asi vůbec netušili, pojďte do toho.

Zpráva 1. 5. 2023

Výprava na Laser tag - Ahoj kluci, rok uběhl jako voda a zase zde máme oblíbenou výpravu, na které si zahrajeme lasergame v areálu v Kateřinkách a poté se vydáme pěšky do Lidových sadů. Takže určitě přijďte, počasí bude, doufejme, nádherné, takže si akci určitě užijeme. Potom co si do sytosti zastřílíme, tak se projdeme do Lidových sadů a cestou si zahrajeme zajímavé hry. Takže se protáhněte, bude to jízda.

Zpráva 19. 4. 2023

Výprava za řeckými bohy - Ahoj, kluci! V sobotu nás čeká další výprava a my pro vás máme neuvěřitelnou zprávu! Dostala se k nám informace, že se v blízkém okolí Liberce na krátký čas usídlili antičtí bohové a odměňují všechny, kdo se nebojí je vyhledat a plnit jejich úkoly. A že odměny jsou mimořádně štědré! Vydejte se s námi proto do okolí Osečné a Hamru na Jezeře, tohle prostě musíte zažít s námi! Těšíme se na Vás!

Zpráva 12. 4. 2023

Hlásínek na duben 2023 - S novým měsíce se potkáte na schůzce ale i u nás na webu s novým Hlásínkem. Opět je plný velmi zajímavých informací. Dozvíte se aktuální bodování, ale i zajímavý text o neviditelnosti - jak vlastně funguje. Plná zadní strana slibuje poučné čtení jak o Svojsíkovu závodu, který starší z vás čeká nebo o tom, že ptačí trus zachraňoval životy a jedna soutěž o víno - to musíte vidět, tak se vrhněte do čtení.

Zpráva 27. 3. 2023

Velikonoční výprava 2023 - Zdravím pánové, jak jistě víte, blíží se Velikonoce a to znamená, že je tu další vícedenní výprava, která má v naší střediskové historii své pevné místo. Spolu s ostatními oddíly se vydáme do sokolovny v Proseči pod Ještědem, kde pomůžeme legendárnímu psanci, kocourovi v botách. Také si určitě nezapomeňte uplést pořádnou pomlázku, protože nás v neděli bude čekat velikonoční dopoledne.

Zpráva 20. 3. 2023

Výprava za mýtickými bytostmi - Ahoj, kluci! Tuto sobotu vyrazíme na parádní výpravu, tentokrát prozkoumat záhadnou oblast za Ještědem mezi obcemi Rozstání a Českým Dubem plnou podivných a mýtických nestvůr a bestií. Lokalita je proslulá neobvyklým děním a určitě nás po cestě čekají mnohé výzvy. Proto, čím více nás bude, tím lépe! Počasí nám, doufejme, vyjde vstříc a jistě zažijeme mnohá dobrodružství, proto rozhodně neváhejte a vyrazte s námi!

Zpráva 5. 3. 2023

Výprava - procházka minulostí - Ahoj kluci! Vypadalo to, že se s námi zima již rozloučila, ale pohled z okna nám říká něco trochu jiného. Vydáme se spolu tedy na výpravu ven, abychom si ji ještě trochu užili. Snad nám ten sníh ještě chvilku vydrží. Navštívíme spolu místa v okolí Liberce, která ale nejspíš tolik neznáte a budete jistě i překvapeni, kolik toho tady kolem nás je.