Aktuality

Zpráva 11. 9. 2017

Výprava do zlatých dolů - Ahoj kluci, prázdniny jsou za námi a vystřídal je nový školní rok. S ním přichází ranec dalších akcí s naším oddílem! Hned po té první výpravě na Smrk je tu další nová výzva! Naučit se zlatokopeckému řemeslu a těžbě zlata. Oslovil nás totiž jeden z posledních zlatokopů z již skoro vymřelé generace, který chce předat těžební řemeslo dále na mladé nadějné budoucí zlatokopy. No, není to příležitost pro nás udělat další dobrý skutek a pomoci druhým? Stopy těžebního řemesla nás zavedou do těžební oblasti nedaleko Křižan a Kryštofova Údolí. Zde se setkáme se starým zlatokopem, který nás zasvětí do svého řemesla a bude nás provázet při naší cestě. No není to lákavé, těžit zlato? Budeme se na vás v sobotu těšit!

Zpráva 25. 8. 2017

Lísteček na Výpravu na Smrk - Zveme Vás na již tradiční výpravu přes nejvyšší horu české strany Jizerských hor, kterou začíná další rok společné oddílové činnosti. Její součástí je již po mnoho let také soutěž, která se týká našeho oddílového platidla – tzv. Mustangů. Na vrcholu Smrku se účastníci akce mohou zapojit do soutěže o 1. Mustang roku a to na základě splnění určitého úkolu. Jeho znění pro letošní rok naleznete o několik řádků níže.

Zpráva 24. 8. 2017

Hlásínek na září 2017 - Začtěte se do prvního Hlásínku v tomto školním roce, stojí to zato...

Zpráva 23. 8. 2017

Fotky ze Svojsíkáče i Pracovky - A je to tu - již se můžete podívat na fotky ze všech předtáborových akcí - určitě mrkněte, neb to stojí zato...

Zpráva 14. 8. 2017

Nový rozpis akcí - V sekci Aktuality/Akce již naleznete nový rozpis akcí na podzim 2017.

Zpráva 3. 8. 2017

Fotky z dalších akcí jsou již v kronice - Mrkněte, co jsme společně zažili - opravdu to stálo zato...

Zpráva 26. 7. 2017

Fotky z výpravy s Vlčaty a další... - V kronice si již můžete připomenout některé naše povedené jarní schůzky i výpravy včetně tu s Vlčaty, která se moc a moc povedla, tak si sedněte a vzpomínejte...

Zpráva 14. 6. 2017

Rodičovský den na táboře - Vážení rodiče, srdečně vás zveme na oficiální návštěvní den, který již tradičně pořádáme během našeho letního tábora na tábořišti nedaleko vesnice Vápno. Je vždy moc fajn, když se na táboře společně setkáme a zabavíme se něčím zcela nevšedním – i letos pro Vás budeme mít připravený zajímavý program. Sraz bude u kapličky ve vesnici Vápno za Českým Dubem. Zde na Vás bude čekat někdo z našeho tábora, který Vás dovede k nám dolů na louku. Jelikož návštěvní den plánuje i holčičí oddíl, prosíme Vás, abyste v případě nemožnosti zaparkovat v blízkosti tábora parkovali v Hlavici (poslední vesnice před Vápnem) na tamějším parkovišti a do Vápna došli cca 0,5 km pěšky. Ve Vápně nejspíše nebude dostatek parkovacích míst a místní obyvatelé by více zaparkovaných aut mohli nést nelibě. Pro lepší orientaci přikládáme odkaz na internetové mapy, kde jsou všechna výše popsaná místa vyznačena: https://mapy.cz/s/OwUt Během odpoledne pro Vás bude připraven společný program s dětmi, kterého se můžete dobrovolně zúčastnit. Rovněž vám nabídneme svačinu a večeři. Kdo bude mít zájem, může se večer (cca od 21:30) zúčastnit i našeho táborového ohně, který bývá vždy velice pěkným zážitkem. Po jeho skončení můžete na našem tábořišti i přespat. K přespání Vám rádi nabídneme jedno volné tee-pee, ale je potřeba si s sebou vzít vlastní spacák a karimatku, neboť se v něm dá spát pouze na zemi. Kdo preferuje soukromí, může si s sebou vzít vlastní stan. Nejen z tohoto důvodu bychom Vás poprosili, abyste Zipovi potvrdili do začátku tábora svou účast a plánovanou délku pobytu u nás na táboře. Předpokládáme, že dětem přivezete nějaké sladkosti, doporučujeme však v rozumném množství. Budete-li mít tu možnost, určitě oceníme, když šikovné maminky upečou např. koláč, na kterém by si mohl pochutnat celý tábor. Budeme se na Vás těšit!

Zpráva 14. 6. 2017

Pracovní četa – připravme si tábor - Ahoj kluci, přípravy pro naše letní táboření jsou již v plném proudu a já pevně věřím, že se na tuto velkolepou akci všichni těšíte. Abychom si však mohli užít báječné tři týdny plné pohody v zázemí naší krásné louky, je zapotřebí pro to něco udělat. Proto se vždy poslední víkend před táborem sejdeme a vyrazíme spolu na tzv. “pracovní četu“. Během této akce připravíme naši louku a její okolí pro nadcházející tábor. Když pořádně zapracujeme, budeme mít na táboře mnohem méně práce a ušetřený čas budeme moci věnovat programu a zábavě! Za účast na této výpravě navíc získáte vyšší sumu Mustangů, což by do našeho bodování mohlo přinést zajímavé změny. Těšíme se na vás!

Zpráva 14. 6. 2017

Pracovní četa - prosba na rodiče - Dobrý den, rádi bychom Vás, rodiče našich členů, touto formou poprosili o pomoc na předtáborové pracovní četě, kde se budeme společnými silami snažit v maximální možné míře připravit co nejvhodnější podmínky pro naše letní táboření. Naším hlavním cílem bude vytvořit materiál pro stavění postelí, úplně či částečně realizovat některé táborové stavby (nové mydlo a pec) či shrabat posekané louky. Budeme se na Vás moc těšit a předem Vám velmi děkujeme za ochotu a investovaný čas. Sraz pro rodiče: v sobotu 24. 6. 2017 v 9:30 u kapličky ve Vápně, kde na Vás bude čekat doprovod na tábořiště. V okolí kapličky je možné zaparkovat. Pokud již cestu na naše tábořiště znáte, můžete tam dojít sami kdykoliv během sobotního dopoledne. Pokud se rozhodnete sjet autem z Vápna do údolí, prosíme vás, abyste zaparkovali na předním tábořišti a zbytek cesty došli pěšky. Důvodem je velmi špatný stav cesty, která obě louky spojuje. Velice děkujeme. Konec akce plánujeme přibližně na 18:30. Je však samozřejmě možné odjet i kdykoliv dříve. Pro lepší orientaci přikládáme rovněž i odkaz na mapu, kde je vyznačená poloha kapličky, obou tábořišť i možnosti parkování: https://mapy.cz/s/1JB4p S sebou: pracovní oblečení, vhodné boty, dostatek jídla i pití a v případě možnosti také tyto pracovní nástroje – sekera, pila či hrábě. Pokud máte možnost vzít benzínový křovinořez, budeme rovněž velice rádi, když ho s sebou přivezete. Děkujeme!