Aktuality

Zpráva 12. 6. 2024

Pracovní četa 2024 - Ahoj kluci, tábor je prakticky tady a nám už zbývá jediná věc, připravit louku na náš příjezd a pobyt. Než se teda vrhneme na zábavu, musíme si trochu máknout. Nebude to ale jen o práci, klasicky máme celý víkend i s přespáváním, takže můžeme využít poslední víkend před táborem a naladit se na tu správnou vlnu. Čím víc nás bude, tím dřív bude hotovo, tak doufám, že se uvidím s co největším počtem z vás.

Zpráva 12. 6. 2024

Pracovní četa 2024 - prosba na rodiče - Vás, rodiče našich členů, bychom touto formou rádi poprosili o pomoc na předtáborové pracovní četě, kde budeme společnými silami připravovat co nejvhodnější podmínky pro naše letní táboření. Cílem je vytvořit materiál pro stavbu postelí, opravit některé táborové stavby či shrabat posekané louky. Budeme se na Vás moc těšit a předem velmi děkujeme za ochotu!

Zpráva 4. 6. 2024

Lezecká výprava na skály - Ahoj kluci, počasí se nám stále zlepšuje a tak si vás dovolujeme pozvat na lezeckou výpravu k Bezděčínským skalám u Hodkovic nad Mohelkou, kde si společně užijeme suprový den plný lezení a her. Pokud jste nikdy v životě nelezli, tak nezoufejte, budete se zde moci naučit základy horolezectví a splnit si úkol do stezek: Umím slaňovat. A pro ty z vás zkušenější si zkusíme i nějaké těžší cesty. Už se na vás těšíme a doufáme že se uvidíme v hojném počtu.

Zpráva 13. 5. 2024

Výprava pod bivaky do Lužických hor - Ahoj kluci, léto se nám blíží a s ním i tábor, ale ještě před táborem nás čeká výprava pod bivaky. Určitě neváhejte dorazit, protože nás čeká výprava plná dobrodružství a překvapení v okolí Hrádku nad Nisou. Snad nás počasí nezradí a my si tak užijeme bezvadně strávený společný víkend, už se na vás těšíme.

Zpráva 6. 5. 2024

Výprava na rafty a koloběžky - Ahoj kluci! Na tuto sobotu jsme si pro vás připravili opravdovou pecku. Tentokrát, se společně vypravíme na Malou Skálu, odkud nás čeká přibližně 9 km dlouhá trasa do Dolánek. Ovšem nepůjdeme pěšky, ale budeme se plavit na raftech! Nemusíte mít však obavu, že by nás čekala divoká jízda, řeka Jizera je v těchto místech klidná a vy se navíc pouze povezete. O řízení se postarají vedoucí. A aby té zábavy nebylo málo, na cestě zpět na Malou Skálu se svezeme na koloběžkách! Tu už ovšem bude každý pohánět a řídit sám. :-) Musíme už jen doufat, že nám bude přát počasí. Pokud by se nevydařilo, máme pro vás připravený neméně zábavný program – nejprve vyrazíme do tělocvičny ZŠ Vrchlického, kde si zahrajeme různé míčové hry, a poté vyrazíme do kina! Věřím, že ať už bude počasí jakékoliv, bezpochyby nás čeká báječná sobota!

Zpráva 2. 5. 2024

Hlásínek květen 2024 - Do prázdnin a hlavně tábora zbývají poslední dva měsíce a nyní vás vítá květnový Hlásínek. Připomene vám, abyste si zkontrolovali kroje, které budou právě na tábor potřeba. Nechybí klasický rozpis akcí ani přehled aktuálních výsledků bodování a dozvíte se, komu se v dubnu dařilo nejvíce. A je tu i jedna skvělá novinka – rozhovor s roverem. Redakce Hlásínku si vybrala jako prvního Honzíka, tak se pusť do čtení.

Zpráva 23. 4. 2024

Výprava s Vlčaty - Ahoj kluci, máme tu další výpravu a tentokrát nás čeká něco speciálního, jelikož bude spojená s oddílem vlčat. Na rozdíl od dřívějších roků nás ovšem čeká menší změna, nepůjdeme s celým oddílem, ale pouze s klučičí částí, neboť holky si užijí výpravu s 28. oddílem. Téma výpravy se dozvíte až na místě, ale dá se poměrně lehce odhadnout zhruba o jaké téma se bude jednat z obrázku vpravo. Tak zatím, budeme se těšit na výpravě!

Zpráva 8. 4. 2024

Rytířská výprava - Ahoj kluci, v sobotu nás čeká další skvělá výprava, doufejme že počasí zůstane takové jako minulý víkend, vydáme se do okolí Nového Města pod Smrkem. Ale nečekejte žádnou klasickou výpravu, jelikož nebudeme sami. Vyrazí totiž s námi oddíl Heureka a společně se vydáme do boje. Určitě doražte, bude to jízda!

Zpráva 3. 4. 2024

Hlásínek duben 2024 - Dubnový Hlásínek je opět plný zajímavých informací, tak si ho hned přečtěte. Najdete zde výsledky březnové soutěže, rozpis akcí na duben a zajímavosti o blížícím se Dni Země. A nesmí samozřejmě chybět ani bodování a vaše aktuální skóre - zas se promíchalo pořadí nejlepších z vás, ale do tábora ještě pár měsíců zbývá, tak není nic rozhodnuto...

Zpráva 20. 3. 2024

Velikonoční výprava 2024 - Nazdar kluci! Jak jistě víte, blíží se Velikonoce, což samozřejmě znamená, že se blíží i vícedenní velikonoční výprava! Jak je zvykem, sejdeme se jako celé středisko v Proseči pod Ještědem. Budeme se spolu starat o vajíčka. Ovšem ne klasická malovaná, ale dinosauří. Tak se k nám přidejte, ať nepřijdete o takové dobrodružství!