Aktuality

Zpráva 18. 9. 2018

Kronika je plná nových fotek - Připomeňte si, co jsme spolu zažili závěrem loňského školního roku v naší kronice. A to nás letos čeká ještě mnohem více ;)

Zpráva 18. 9. 2018

Vícedenní výprava pod stany - Ahoj kluci, první měsíc naší oddílové činnosti završíme tradiční vícedenní výpravou pod stany, která je vždy nevšedním zážitkem. Během této výpravy máme jedinečnou možnost užít si poslední ohlasy léta a zároveň pozorovat postupné změny přírody spojené s blížícím se zimním obdobím. Letos se na konci září projdeme krásou krajinou v okolí Jablonného v Podještědí a Velkého Valtinova. Útočiště nám po dvě víkendové noci poskytnou naše oddílové stany a jídlo si společnými silami připravíme na ohni. Myslím, že bychom jen těžko hledali lepší možnost, jak si naplno vychutnat dozvuky letních dnů! Teď už jenom najít ve skříni batoh, oprášit spacák a karimatku, vyhnat pavouky z ešusu, všechno zabalit a v pátek 28. 9. přijít na vlakové nádraží s dobrou náladou!

Zpráva 10. 9. 2018

Výprava za novým králem - Ahoj kluci, šíří se nám tu zvěsti, že pojedeme do Jindřichovic navštívit tamního krále. Na každém šprochu pravdy trochu a my tam opravdu vyrážíme na jeho pozvání. Král Jindřich VI hledá osoby, které by mohly převzít vládu v hojností obdařeném kraji a nemá na ně zrovna malé nároky. Zrovna jsme zjistili, že pouze Tučňáci a Mloci u něj prošli. Sbalme si tedy jídlo, zocelme svaly a vyražme na cestu ku našemu budoucímu osudu! :)

Zpráva 30. 8. 2018

Výprava na Smrk - Zveme Vás na již tradiční výpravu přes nejvyšší horu české strany Jizerských hor, kterou začíná další rok společné oddílové činnosti. Její součástí je již po mnoho let také soutěž, která se týká našeho oddílového platidla – tzv. Mustangů. Na vrcholu Smrku se účastníci akce mohou zapojit do soutěže o 1. Mustang roku a to na základě splnění určitého úkolu. Jeho znění pro letošní rok naleznete o několik řádků níže. Tato výprava patří z hlediska délky trasy k těm náročnějším. Proto jsme se ji rozhodli rozdělit na delší a kratší variantu. Nováčci, mladší členové a rovněž ti, kteří se nebudou na delší variantu cítit, půjdou kratší trasu směřující do Bílého Potoka. Odtud se přepraví vlakem do Liberce s příjezdem na vlakové nádraží v 17:23. Především starší členové oddílu vyrazí pěšky až do Liberce s předpokládaným návratem mezi 19 - 20 hod. do Lidových sadů. Čas návratu pěší skupiny berte, prosím, pouze jako orientační. Je možné, že se třeba o půl hodinku zpozdíme. Vše bude záviset především na rychlosti naší chůze. Dohoda o způsobu návratu dětí proběhne během ranního srazu na nádraží ČD. Pokud svou ratolest na nádraží nedoprovodíte, předem se, prosím, dohodněte, kterou variantu návratu zvolíte. Velice děkujeme. Vyhlašujeme soutěž o 1. Mustang roku!!! Vaším úkolem bude na výpravu přinést… CO NEJDELŠÍ ÚČTENKU

Zpráva 27. 8. 2018

Hlásínek na září 2018 - První zářijový Hlásínek si již můžete na našem webu přečíst, tak neváhejte...

Zpráva 24. 8. 2018

Kronika doplněna do května - Všechny květnové akce si již můžete prohlédnout v naší kronice, tak neváhejte, stojí to zato...

Zpráva 6. 8. 2018

Rozpis akcí na další pololetí - V sekci Aktuality/Akce již nalezente nový rozpis akcí na podzim roku 2018. Časem doplníme i jména lidí, kteří mají danou akci na starosti.

Zpráva 23. 6. 2018

Rodičovský den na táboře - Vážení rodiče, srdečně vás zveme na oficiální návštěvní den, který již tradičně pořádáme během našeho letního tábora na tábořišti nedaleko vesnice Vápno za Českým Dubem. Jsme vždy moc rádi, když se na táboře společně setkáme a zabavíme se něčím zcela nevšedním – i letos pro Vás máme připravený zajímavý program. Sraz bude u kapličky ve vesnici Vápno. Zde na Vás bude čekat někdo z našeho tábora, který Vás dovede k nám dolů na louku. V případě, že cestu na naše tábořiště již znáte, můžete tam dojít sami kolem 14:00. Pokud se rozhodnete sjet autem z Vápna do údolí, což vzhledem k náročnému terénu příliš nedoporučujeme, prosíme vás, abyste zaparkovali na přední louce před brodem a zbytek cesty došli pěšky. Důvodem je velmi špatný stav cesty, která obě louky spojuje. Velice děkujeme. Pokud budete chtít své auto ponechat nad údolím, je možné zaparkovat přímo u kapličky - zde je však počet možných míst značně omezen. Jelikož návštěvní den pro rodiče plánuje i holčičí oddíl, může se stát, že ve Vápně nebude dostatek parkovacích míst. V takovém případě využijte velké parkoviště na začátku obce Hlavice, která je od Vápna vzdálena přibližně 0,5 km. Pro lepší orientaci přikládáme odkaz na internetové mapy, kde jsou všechna výše popsaná místa vyznačena: https://mapy.cz/s/1K51g. Během odpoledne pro Vás bude připraven společný program s dětmi, kterého se můžete dobrovolně zúčastnit. Rovněž vám nabídneme svačinu a večeři. Kdo bude mít zájem, může se večer (cca od 21:30) zúčastnit i našeho táborového ohně, který bývá vždy velice pěkným zážitkem. Po jeho skončení lze na našem tábořišti i přespat. K tomuto účelu Vám rádi nabídneme jedno volné tee-pee, ale je potřeba si s sebou vzít vlastní spacák a karimatku, neboť se v něm dá spát pouze na zemi. Kdo preferuje soukromí, může si s sebou vzít vlastní stan. Nejen z tohoto důvodu bychom Vás poprosili, abyste Zipovi potvrdili do začátku tábora svou účast a plánovanou délku pobytu u nás na táboře. Předpokládáme, že dětem přivezete nějaké sladkosti, doporučujeme však v rozumném množství. Budete-li mít tu možnost, určitě oceníme, když šikovné maminky upečou např. buchtu nebo koláč, na kterém by si mohl pochutnat celý tábor. Budeme se na Vás těšit!

Zpráva 12. 6. 2018

Pracovní četa - prosba na rodiče - Dobrý den, rádi bychom Vás, rodiče našich členů, touto formou poprosili o pomoc na předtáborové pracovní četě, kde budeme společnými silami připravovat co nejvhodnější podmínky pro naše letní táboření. Hlavním cílem pracovní čety je vytvořit materiál pro stavění postelí, částečně realizovat některé táborové stavby či shrabat posekané louky. Budeme se na Vás moc těšit a předem Vám velmi děkujeme za ochotu a investovaný čas.

Zpráva 12. 6. 2018

Pracovní četa 2018 - Ahoj kluci, přípravy pro naše letní táboření jsou v plném proudu a já pevně věřím, že se na tuto velkolepou akci všichni těšíte. Abychom si však mohli užít báječné tři týdny plné pohody v zázemí naší krásné louky, je zapotřebí pro to něco udělat. A tak každoročně poslední víkend před táborem vyrážíme na tzv. „pracovní četu“. Během této akce připravíme naši louku a její okolí pro nadcházející tábor. Když se do toho pustíme s pořádným nasazením, budeme mít na táboře mnohem méně práce a ušetřený čas budeme moci věnovat programu a zábavě! Za účast na této výpravě navíc získáte vyšší sumu Mustangů, což by do našeho bodování mohlo přinést zajímavé změny. Těšíme se na vás!