Aktuality

Zpráva 11. 12. 2018

Kronika z výpravy 10.11.2018 - A máme tu kroniku z výpravy s názvem Spaste svoje duše, tak se podívejte, co báječného jsme zažili...

Zpráva 5. 12. 2018

Hlásínek na prosinec 2018 - V sekci Hlásínek si již můžete prohlédnout aktuální prosincové vydání.

Zpráva 4. 12. 2018

Vánoční výprava - Ahoj kluci, hned na začátku prosince jsme měli jedinečnou příležitost sledovat, jak naše krajina postupně mění svou tvář díky nadílce prvních sněhových vloček. Jsem přesvědčen, že tento pohled v nás všech vyvolal nejen pocit radosti, ale také uvědomění, že příchod jednoho z nejkrásnějších svátků v roce se již nezadržitelně blíží. Hovořím o Vánocích, jejichž kouzlo spočívá především v tom, že je zpravidla trávíme po boku svých nejbližších. Na tento důležitý fakt nezapomínáme ani my, kamarádi z 27. oddílu skautů, kteří se již řadu let v polovině prosince schází, aby společně oslavili svátky pohody, klidu a míru. V letošním roce se opět vydáme do horské chaty v Janově nad Nisou, kde strávíme víkend plný pravé vánoční atmosféry. Můžete se těšit na zábavný program, tradiční vánoční zvyky a samozřejmě i na slavnostní štědrovečerní večeři, které se pravidelně účastní i starší členové našeho oddílu. Pevně věříme, že se nás na této výpravě sejde co možná nejvíce, aby za štědrovečerní stůl zasedla co nejpočetnější „rodina“ 27. oddílu skautů. Těšíme se na vás!

Zpráva 26. 11. 2018

VIP výprava do Aquaparku - Ahoj kluci. Po nějaké době opět nastává ten dlouho očekávaný čas. Je tu nový měsíc a spolu s ním přichází i další VIP akce. Tentokrát se vydáme do Aquaparku a užijeme si tam notnou dávku zábavy. Můžete se těšit na tobogány nebo na pozoruhodně vyzdobené okolí, které nabízí pohled na zatopené jeskyně a mnoho dalšího. Budeme se na vás těšit!

Zpráva 19. 11. 2018

Brigáda pro rodiče - prosba o pomoc - Vážení rodiče, náš oddíl se na Vás obrací s prosbou o pomoc během akce, jejímž cílem je doplnit střediskové zásoby tyčí, ze kterých během tábora stavíme stany tee-pee. Tyto tyče v podstatě tvoří základ našeho třítýdenního táborového bydlení, bez něhož bychom si náš letní tábor mohli jen stěží představit. Kácení nových tyčí proběhlo minulý víkend nedaleko Petrovic u Jablonného v Podještědí. Nyní bude zapotřebí je ještě přemístit na místo, ze kterého je může odvézt těžká technika na naše tábořiště ve Vápně. Tuto akci jsme vzhledem k horšícímu se počasí byli nuceni naplánovat na nejbližší možný termín - tedy neděli 25. 11. 2018. Zároveň s tím bychom se vám chtěli velice omluvit, že vás o této akci informujeme na poslední chvíli. Pokud se nás však v neděli sejde dostatek, nemělo by samotné přenášení trvat déle jak dvě hodiny. Předem Vám děkujeme za vaši ochotu a pomoc.

Zpráva 18. 11. 2018

Výprava do okolí Hanychova - Ahoj, kluci! Ačkoliv již zima pomalu klepe na dveře, nezabrání nám společně si užít poslední výpravu ven v tomto kalendářním roce. Podíváme se do okolí Hanychova a zahrajeme si zábavné hry. Zimy se nemusíte bát, naše kroky totiž budou směřovat do naší vyhřáté klubovny, kde si dáme čaj na zahřátí a užijeme si zde mnoho zajímavých aktivit. Bude zde také možnost splnit si některé úkoly do vašich Stezek, tak si je nezapomeňte! Budu se těšit na srazu!

Zpráva 16. 11. 2018

Kronika z Podzimní vícedenní výpravy - Koukněte, co jsme společně zažili na vícedenní podzimní výpravě - byla to opravdu paráda, tak zavzpomínejte...

Zpráva 15. 11. 2018

Kronika z výpravy na Robinsonův ostrov - Již se máte možnost se podívat, jak jsme si užili další výpravu a co jsme vše zažili, tak neváhejte...

Zpráva 10. 11. 2018

Kronika z VIP výpravy - Koukněte jak jsme si užili v lanovém parku u Kristýny

Zpráva 7. 11. 2018

Kronika z vícedeňky pod stany je tu - Kdo se chce podívat, jak jsme si užili první vícedeňku pod stany, nechť mrkne do kroniky.