Vedení:Jožin,
Členové: Mloci: Mýval, Monty, Dale
Tučňáci: Robin, Svišť, Zip
Zápis do kroniky Zapsal: Aleš
Ač se jsem se sám této výpravy nezúčastnil, byl jsem donucen s Rakem ji zapsat. Tak do toho! Sešli jsme se v 9:45 na zastávce autobusu číslo 29 na Fügnerově ulici. Chvilku po srazu jsme vyjeli autobusem číslo 29. Vystoupili jsme na nějaké zastávce, kde čekal Jožin. Ušli jsme asi 200 metrů do mírného kopečka, kde byl start. Běželo se bez busol ale s mapou. Byly dány 3 kategorie dle věku. První měla 4 kontroly. Druhá 5 kontrol a třetí 6 kontrol. Naši si vedli skvěle. S jistě skvělým časem doběhl Monty a získal tak zlatou medaili ve své kategorii. Péro z gauče – Svišť se umístil také skvěle a získal rovněž zlato (žádný jiný kov nemohl získat, protože se žádný jiný nerozdával). No a nakonec “bonbónek“. Náš skvělý sportovec Rak mimochodem jedinečný matematik, botanik, zoolog, fyzik, geografik a orientalista (ve smyslu, že se umí zorientovat podle „klíče) – kam směřuje „ucho“ tam je sever se umístil sice na druhém místě, ve své nejtěžší kategorii. Byl ale zvolen za nejlepšího orienťáka závodu a získal (co jiného) než zlato. Doufám, že příště nezabloudím v labyrintu Fügnerovy ulice a že budu moci také zůčastnit.