Výprava na Černou Studnici 18. 3. 2000
Trasa:Tanvald - Terezínka - Muchov - Černá Studnice - Jblonec zastávka - Liberec
Vedení:Kim, Pavouk, Zip, Svišť, Medvěd
Členové: Mloci: J.R., Miloš, Hugo, Lišák, Slávek, Nesquik, Matěj
Tučňáci: Křižák, Kuba
Podle všech předpovědí počasí mělo být o tomto víkendu již opravdu pěkně a tak jsme naplánovali výpravu bez běžek do Jizerek. Kolem třičtvrtě na devět nás odvezl vláček do Tanvaldu, odtuď jsme vyrazili směrem na rozhlednu Černá studnice. Ani byste nevěřili, jaké bylo naše překvapení, když hned za Tanvaldem bylo asi deset centimetrů sněhu. Skautům však sníh samozřejmě nevadí a tak jsme pokračovali dál. Naší první zastávkou byla vyhlídka Terezínka. Zde jsme si dali malou pauzu na svačinu. Nesquika napadla \\\"skvělá\\\" zábava a to jezdit po zmrzlých schodech z Terezínky dolů. Tato situace je také zachycena na druhé fotce z této výpravy. Po odpočinku jsme se vydali dál směrem na Muchov. Nyní jsme se již začali propadat skoro po kolena a tak se cesta značně zpomalila (v této chvíli začal i nemrznoucím skautům sníh pěkně vadit). Poté co jsme přešli Muchov jsme pokračovali přímo na Černou studnici. Zde jsme si prohlédli rozhlednu a výhled byl nádherný. Po kratší svačině jsme se vydali do Jablonce nad Nisou, kam jsme také dorazili. Protože nám zbylo ještě trochu času, vyhlásili jsme hru, kdo postaví nejhezčí stavbu ze sněhu. Tuto soutěž vyhráli Tučňáci, i když byli pouze dva. Pak již přijel vlak, tak jsme do něj nastoupili a ten nás dovezl zpět do Liberce. Této výpravy se zúčastnil: Zip, Svišť, Kim, Medvěd, Křižák, Kuba, J.R., Miloš, Hugo, Lišák, Slávek, Nesquik a Matěj. Dole si můžete prohlédnout některé fotky z této výpravy. Pro jejich zobrazení v plné velikosti Vám stačí na vybranou fotku kliknout.